DPC organizasyonu sırasında kurulan ilk tesis olma özelliğini taşıyan DPC Trabzon Tesisi yaklaşık 24.000m²'lik arsa üzerinde toplam 3.500m²'lik kapalı alanda kurulmuştur. Tesisin kurulu trafo gücü 2000KVA, mevcut jenerator gücü 1054KVA'dır.

DPC Trabzon Tesisi saatte en fazla 35.000 gazete basabilen 2 adet Goss Community baskı makineleri ile üretimini sürdürmektedir.

Goss Community 1 baskı makinesi 32 sayfası renkli toplam 40 sayfalık bir gazete basabilmektedir. Goss Community 2 baskı makinesi ise 28 sayfası renkli toplam 40 sayfalık bir gazete basabilmektedir. Tesis saatte en fazla 70.000 adet gazete üretilebilmektedir.

2009 yılında 2 adet Agfa Polaris 100 violet CTP (computer to plate) kurulumu tamamlanmıştır.Daha sonra 1 er adet Polaris 100 ve XTV ilave edilmiştir.Tesiste kalıplar baskıya yeni sistem kullanılarak verilmektedir.

Tesis Müdürü
Erkut Çelebi

DPC Trabzon Tesisi, Doğan Medya Grubuna ait gazetelerin Orta Karadeniz Bölgesi, Doğu Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinin bir bölümünde dağıtılanlarının baskısını yapmaktadır. Ayrıca Karadeniz Bölgesinin en yüksek tirajlı yerel gazetesi olan Yerel Karadeniz'in baskısı DPC Trabzon Tesisinde gerçekleştirilmektedir.


Dağıtım bölgeleri >>

 

Tesis İstanbul'daki gazete merkezlerinde hazırlanan sayfaları karasal hatlarla alarak baskısını gerçekleştirmektedir.

DPC Trabzon Tesisi, toplam gerçekleştirilen baskıdan %4 pay almaktadır.

Dağıtım bölgesine ait ilan sayfaları ve yazı işleri değişiklikleri tesiste yapılabilmektedir.

 

2011 yılında 2 adet kulede UV kurutma kurulumu tamamlanmıştır. İki ayrı katlamada 4 er sayfa kurutmalı baskı yapılabilmektedir.© Doğan Printing Center