DPC Adana, Hürriyet Gazetesi Adana Tesisinde yapılan revizyon çalışmaları sonucunda, yaklaşık 11.000m²'lik arsa üzerinde, toplam 5.800m²'lik kapalı alanda üretime başlamıştır. Tesisin kurulu trafo gücü 2500KVA, mevcut jenerator gücü 3600KVA'dir.
Adana DPC Tesisinde saatte en yüksek 35.000 adet baskı kapasitesine sahip olan 3 adet Tensor baskı makinesi bulunmaktadır. Makine üzerindeki 3 katlama kullanılarak saatte 105.000 adet gazete üretilebilmektedir.

Ünite ve bobin stantı sayısı itibari ile dünyadaki en uzun Tensor baskı makinesi hattıdır.
Tesis Müdürü
Özcan Mertoğlu

Tensor-1 ve Tensor-2 baskı makinelerinde 28 sayfası renkli olmak üzere toplam 36 sayfa, Tensor-3 de ise 32 sayfası renkli olmak üzere toplam 40 sayfa baskı aynı anda yapılabilmektedir.

DPC Adana Tesisleri’nde 2007 yılında 2 adet Agfa Polaris XTVi violet CTP (computer to plate) ve Nela VCP-Evo kalıp delme-kırma makinesi montajı gerçekleştirilmiştir. Daha sonra sisteme 1 adet Polaris 100 eklenmiştir.Yeni sistem saatte 450 adet kalıbı baskıya uygun şekilde üretmektedir.

DPC Adana tesisi, Doğan Medya Grubuna ait gazete ve eklerin Akdeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinin bir bölümünde dağıtımı yapılan baskılarını gerçekleştirmektedir.

Dağıtım bölgeleri >>

DPC Adana dağıtım sınırları içinde verilen ekler, seri ve ticari ilanlar bu tesiste hazırlanmaktadır. Yazı işleri değişiklikleri tesiste yapılabilmektedir.


DPC Adana Tesisi, toplam gerçekleştirilen baskıdan %9 pay almaktadır.

2011 yılında 2 adet kulede UV kurutma kurulumu tamamlanmıştır. İki ayrı katlamada 4 er sayfa kurutmalı baskı yapılabilmektedir.

 © Doğan Printing Center